مجله علمی فرهنگی خانواده صل سوم
T O O K A

اخبار و اطلاعیه ها

خستگی‬ و یاس برخی از مدیران اجرایی عامل گرانی های لجام گسیخته

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: ریشه برخی از گرانی‌های لجام گسیخته فعلی در حوزه نهاده‌های کشاورزی و دامی، عدم انسجام، نبود همت، ‫خستگی‬ و یاس برخی از مدیران اجرایی است.
محمدجواد عسکری در صفحه شخصی خود در توییتر در واکنش به افزایش قیمت مرغ نوشت:
«ریشه برخی از مشکلات و گرانی‌های لجام گسیخته فعلی در حوزه نهاده‌های کشاورزی و دامی، عدم انسجام، نبود همت، ‫خستگی‬ و یاس برخی از مدیران اجرایی است.‏ نداشتن برنامه و تمسک به مدل منسوخ مشکل گشایی موردی زیبنده ‫ایران‬ نیست.»

استان‌های دیگر به تهران مرغ نمی‌دهند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: استان‌ها به تهران مرغ نمی‌دهند در حالی که پایتخت فقط توان تولید هشت درصد از مرغ مورد نیاز خود را دارد.
حشمت الله عسگری اعلام کرد: با وجود اینکه دولت به زحمت ارز مورد نیاز نهاده های دامی را تامین می‌کند اما شبکه ناقص نهاده - کالا باعث شده است تا در عمل این ابزار منجر به تنظیم بازار و حمایت از آن نشود.
وی یادآورشد:  سیستم بازار گاه به درستی عمل نمی‌کند و به آن نسبتی که نهاده یارانه ای تامین می‌شود مرغ یارانه ای از مرغدار تحویل گرفته نمی شود؛ اشتباه آنجاست که ابتدا نهاده را به مرغدار تحویل می‌دهند بعد دنبال آنها می‌دوند.

قیمت شیر خام ۵۵ درصد افزایش یافت+سند

بر اساس مصوبه امروز کارگروه تنظیم بازار، قیمت مصوب شیر خام با ۵۵ درصد افزایش، ۴۵۰۰ تومان تعین شد.
بر اساس جلسه امروز ستاد تنظیم بازار قیمت مصوب پایه شیر خام افزایش یافت و از 2900 تومان به  4500 تومان رسید.
پیش از این بنی‌طبا، سخنگوی انجمن صنایع لبنی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم  از توافق صورت گرفته میان دو تشکل لبنی، سازمان حمایت، معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی و معاون بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی خبر داده و قیمت جدید شیر خام را 4150 تومان اعلام کرده بود.

ضرب‌الاجل دادستانی به جهاد کشاورزی برای حل مشکل عرضه مرغ ایلام

رضا امیری‌مقدم جانشین دادستان استان ایلام گفت: با توجه به شرایط و مشکلات عرضه مرغ طی یک هفته گذشته در استان ایلام، به جهاد کشاورزی برای تامین و حل مشکل عرضه مرغ، مهلت ۴۸ ساعته داده شده است.
او افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)، لفظ «جهاد» در اول اسم وزارت جهاد کشاورزی به معنای این است که کار باید با روحیه جهادی صورت گیرد.

اعتبار مورد نیاز برای احیای مرغ لاین آرین تأمین نخواهد شد

یک نماینده مجلس شورای اسلامی از خودداری سازمان برنامه و بودجه از اختصاص اعتبار به طرح ملی احیای خط تولید مرغ داخلی خبر داد.

پیش بینی افزایش دوباره قیمت مرغ

بار دیگر قیمت مرغ در بازار روند افزایشی به خود گرفته به نحوی که هر کیلوگرم آن با افزایش 500 تا 570 تومانی از 26 هزار و 500 عبور کرده است. کارشناسان دلیل اصلی افزایش دوباره قیمت مرغ را کمبود نهاده‌های دامی با نرخ مصوب می‌دانند و پیش بینی می‌کنند با ادامه آن روند افزایشی قیمت مرغ سرعت بیشتری به خود بگیرد.
گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد قیمت خرید هر کیلوگرم مرغ زنده از مرغداران درب  مرغداری به 17 هزار و 500 تا 18 هزار رسیده است. همچنین متوسط قیمت مرغ گرم در بازار برای مصرف کننده از مرز 26 هزار و 500 تومان عبود کرده است.

بررسی نوسانات قیمت مرغ؛ یکشنبه در کمیسیون کشاورزی

نوسانات قیمت مرغ، تخم مرغ، لبنیات و روغن نباتی، یکشنبه با حضور مسئولان وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صمت در کمیسیون کشاورزی مجلس بررسی می‌شود.
کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی هفته آینده روز‌های یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه بررسی موضوعات مختلفی را با حضور مسئولان کشور در دستور کار دارند.

واحدهای پرورش مرغ تخم‌گذار نهاده دریافت می‌کنند

سخنگوی کارگروه تنظیم بازار استان اصفهان گفت: تامین نهاده‌ها و جلوگیری از قاچاق دام سبک در برخی استان‌ها و افزایش میزان عرضه در بازار دلیل کاهش و ثبات گوشت قرمز در بازار است.
اسماعیل نادری در حاشیه کارگروه تنظیم بازار استان با بیان اینکه اتحادیه‌های مرتبط نسبت به نصب قیمت‌های مصوب اقدام کنند، اظهار داشت: همچنین اتاق اصناف و سازمان‌های حمایتی بر قیمت‌های نظارت خواهند کرد.
سخنگوی کارگروه تنظیم بازار استان اصفهان ابراز امیدواری کرد در زمان حاضر قیمت گوشت سفید که از قیمت مصوب بالاتر است با تصمیمات اخذ شده قیمت گوشت سفید به سمت ثبات حرکت کند.

عوارض ۳۵۰۰ تومانی برای صادرات هر کیلو تخم مرغ

بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار عوارض صادرات هر کیلوگرم تخم مرغ تا پایان آبان ۳۵۰۰ تومان تعیین شد.
بر اساس تصمیمات صد و پنجمین جلسه کارگروه تنظیم بازار در خصوص عوارض صادراتی تخم مرغ در آبان ماه سال جاری صادرات تخم مرغ موکول به اخذ مجوز وزارت جهاد کشاورزی (دفتر توسعه صادرات) است.
همچنین پس از اخذ مجوز یاد شده، انجام تشریفات صادرات مستلزم اخذ عوارض صادراتی به میزان ۳۵۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم صرفا در آبان ماه است. البته مقادیر عوارض صادراتی ماه‌های بعد نیز پس از اعلام از سوی وزارتخانه ذیربط، متعاقبا ابلاغ خواهد شد.

شرط دولت برای تامین نهاده های دام و طیور

رئیس سازمان حمایت با بیان اینکه مقرر شده که دستگاه‌های امنیتی و وزارت جهاد کشاورزی راسا در بحث نهاده ها ورود کنند گفت: اگر بتوانیم عرضه خارج از شبکه نهاده‌ها را کنترل کنیم، این قول را می‌دهیم که ۱۰۰ درصد نیاز نهاده‌ها تامین می‌شود.
عباس تابش در جلسه  ستاد تنظیم بازار با اشاره به اعلام قیمت مصوب مرغ زنده و تخم مرغ گفت: براساس مستندات موجود مبنی بر بهبود نهاده‌ها انتظار می‌رود که تخم مرغ و مرغ از درب واحد تولیدی با قیمت مصوب فاکتور شود.

صفحه‌ها

TOOKA COMMERCIAL GROUP

Tookadelijan.ir

O F F I C I A L W E B S I T E