مجله علمی فرهنگی خانواده صل سوم
T O O K A

اخبار و اطلاعیه ها

مرغداران هر روز دچار بحران هستند

 

هم‌اکنون دومینوی کرونا به مرغ رسیده و متاسفانه با توجه به وقوع بحران این ویروس، شاهد کاهش مصرف و افت قیمت این محصول هستیم.
از جمله علل پایین آمدن نیاز مردم به این محصول را می‌توان کاهش رفت و آمد به بازار، ممنوع شدن مسافرت‌ها و تعطیل شدن گردشگری برای قطع زنجیره انتقال کرونا دانست که موجب برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضای گوشت مرغ شده است.
در همین خصوص اگر فکری اساسی برای عرضه مازاد بر تقاضای بازار استان نشود قطعا تولیدکنندگان متضرر خواهند شد.

خرید مرغ مازاد تولیدکنندگان خراسان جنوبی برای تعادل بازار

شرکت پشتیبانی امور دام خراسان جنوبی، مرغ مازاد تولیدکنندگان استان را برای ایجاد تعادل در بازار مصرف ، خریداری می‌کند.
مدیر شرکت پشتیبانی امور دام استان از حمایت همه جانبه از تولیدکنندگان مرغ خرید مرغ مازاد تولیدکنندگان استان برای تعادل بازارخبر داد و گفت : برای حمایت از تولید کنندگان مرغ استان ، شرکت پشتیبانی امور دام آماده عقد قرداداد خرید مرغ مازاد خراسان جنوبی ، با توجه به دستورالعمل سازمانی بدون محدودیت در تناژ خرید است.
مهدی روشن افزود : این طرح تا زمانی که بازار به تعادل کامل دست پیدا کند و مرغ مازاد تولیدکنندگان خریداری شود، ادامه دارد.

مخالفت گمرک با ترخیص نهاده‌های دامی با نظارت شرکت امور دام

 

معاون گمرک اعلام کرد با توجه به نبود زیرساخت و زمان بر بودن مجوز‌های فیزیکی امکان تحت کلید بودن نهاده‌های دامی توسط شرکت پشتیبانی امور دام تشریفات گمرکی کالا‌های اساسی را با اختلال مواجه می‌کند.

 مهرداد جمال ارونقی در نامه‌ای به قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی در رابطه با قرار دادن نهاده‌های دامی تحت کلید شرکت پشتیبانی امور دام کشور اعلام کرد:

عرضه مرغ شب عید با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار

 

عرضه مرغ شب عید با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار

طبق روال همه ساله از اواسط اسفند تقاضا برای خرید مرغ شب عید آغاز می شود که امسال مسائل و موضوعات مختلف همچون گسترش ویروس کرونا و ازدیاد جوجه ریزی بر کشش بازار مرغ برای خرید تاثیر سو گذاشته است.

بسیاری از مسئولان بر این باورند که امسال با گسترش ویروس کرونا و لغو سفر و دید بازدیدها کشش چندانی برای خرید مرغ در بازار وجود ندارد که این امر در کنار افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی تولید و عرضه مرغ منجمد گرفتاری های متعددی را برای تولیدکنندگان ایجاد کرده است.

صفحه‌ها

TOOKA COMMERCIAL GROUP

Tookadelijan.ir

O F F I C I A L W E B S I T E